COMPETITORS: CLICK HERE TO REGISTER FOR THE SHOW NOW!

SHOW RESULTS

Results/Sponsors:

 

Sponsors:

A Special Thanks to all the Sponsors for supporting the UNBA.

Prolab,

Cellucor,

Letty Schiff/GoGoldenTanning,

Dee Moore/Sscents4You,

Self-Made Shirts,

Bonnie Coggiola/ Make-up,

Richard Olson/Photographer.

 

 

 

August 23, 2014 Show Results:

*Denotes Overall Winner

 

Fitness America Southern California Regional

 

Fitness America:

*1st Place                Michelle Janine

2nd Place                 Eva Matouskova

 

Figure America Master:

1st  Place                Paola Patturelli-Hill

2nd Place                 Monteena Lane

3rd  Place                Rosie Campero

 

Figure America Short:

*1st Place                Maria Alonso

2nd Place                 Monteena Lane

 

Bikini America Classic:

1st  Place                Toni Herndon

2nd Place                 Jessica Vargas

3rd Place                 Angelique Walker-Smith

4th Place                 Edith Ortiz

5th Place                 Rowena Corpuz-Goldrich

 

Bikini America Short:

*1st  Place               Marcie Robles

2nd  Place                Kelli Bruggeman

3rd  Place                Marlo Di’Crasto

4th  Place                Tiffani Young

5th  Place                Jen Vallejos

 

Bikini America Tall:

1st  Place                Macy Nelson

2nd Place                 Marquita Fields-Williams

3rd  Place                Crystal Jean

 

 

 

 

 

Model America Female:

1st  Place                Macy Nelson

2nd Place                 Marquita Fields-Williams

 

Model America Male:

1st  Place                Jacob Rodriquez

2nd Place                 Leonard Richardson

 

UNBA Samson & Delilah USA Muscle Classic:

*Denotes Overall Winner

 

Ultramaster Women:

*1st Place                Sue Keyes

 

Master Men:

*1st Place                Mark Young

2nd Place                 Steve Johnson

 

Master Women:

*1st Place                Giulia Nuccitelli

 

Novice Men Short:

1st Place                Matthew Wilson

 

 

 

Novice Men Tall:

*1st Place                John Haubenstricker

2nd Place                 John Lopez

 

Novice Women:

*1st Place                Giulia Nuccitelli

 

Teens:

*1st Place                Rory Negrete

 

Novice Women Physique:

*1st Place                Maya Council

 

Open Women Physique:

*1st Place                Maya Council

 

Master Men Physique:

*1st Place                Mark Young

2nd Place                 David Christenson

3rd  Place                Steve Johnson

 

Novice Men Physique:

*1st Place                Zachary Bramble

2nd Place                 David Christenson

3rd  Place                Matthew Kumiyama

 

Open Women:

*1st Place                Giulia Nuccitelli

 

Open Men Tall:

*1st Place                John Haubenstricker

 

 

 

 

 

UNBA Universe Natural:

*Denotes Overall Winner

*1st Place                John Haubenstricker

2nd Place                 Larric Sulaiman

3rd  Place                John Lopez

 

Results & News:

 

News:

The UNBA would like to thank all of the Sponsors for their support:

Prolab, Ultimate Nutrition, Cellucor, All American EFX, GoGoldenTanning, Quest,

Self-Made Shirts, Bonnie Coggiola, Richard Olson Photography, & Body Shield

 

August 24, 2013 Show Results:

*Denotes Overall Winner

 

Fitness America Southern California Regional

 

Fitness America:

*1st Place                Silvia Malachovska

2nd Place                 Eva Matouskova

3rd Place                 Venus Ramos

4th Place                 Laura Ramirez

5th Place                 Maria Garcia

6th Place                Karen Zimmer

 

Figure America Master:

1st Place                 Susie Rios

2nd Place                 Felicia Alexander

 

Figure America Classic:

*1st Place                Audrey Hanseen

2nd Place                 Jocelyn Lucol

 

Figure America Short:

1st Place                 Susie Rios

2nd Place                 Andrea Valdez

3rd Place                 Nina Kuzian

4th Place                 Sarah Lentz

 

Figure America Tall:

1st Place                 Kristy Hunt

2nd Place                 Meghan McGinnis

 

Bikini America Classic:

1st Place                 Anadell Murray

2nd Place                 Kimberly Dion

3rd Place                 Irene Picardi

4th Place                 Pearl Love

5th Place                 Taryn LuQuin

 

Bikini America Short:

1st Place                 Marie Gomez

2nd Place                 Brittany Noelle

3rd Place                 Renee Amour

4th Place                 Emma Picardi

5th Place                 Genna Ellison

 

Bikini America Tall:

*1st Place                Jasmin Ramirez

2nd Place                 Cybil Schneider

3rd Place                 Anadell Murray

4th Place                 Lindsey Smith

 

Model America Female:

1st Place                 Brittany Noelle

2nd Place                 Lindsey Smith

 

Model America Male:

1st Place                 Marcus Cargill

2nd Place                 Ervine McKinley

 

UNBA Samson & Delilah USA Muscle Classic:

*Denotes Overall Winner

 

Ultramaster Men:

*1st Place                Corky Gainsford

2nd Place                 Sigee Malkvist

 

Grandmaster Men:

*1st Place                Sigee Malkvist

 

Master Men:

*1st Place                Sigee Malkvist

 

Novice Men Short:

*1s Place                Wade Foote

2nd Place                 Stephen Shand

 

Novice Men Tall:

1st Place                 John Haubenstricker

2nd Place                 Matthew Saner

 

Novice Women Physique:

1st Place                 Jenna Christenson

 

Open Women Physique:

1st Place                 Jamie Sobolewski

2nd Place                 Tamora Whitfield

3rd Place                 Jenna Christenson

 

Open Men Physique:

*1st Place                Jamaal Collins

 

Open Women:

*1st Place                Jamie Sobolewski

 

Open Men Short:

1st Place                 Sigee Malkvist

 

Open Men Tall:

*1st Place                Peter Cichonski

2nd Place                 John Haubenstricker

3rd Place                 Adi Shein

 

UNBA Universe Natural:

Denotes Overall Winner

*1st Place                Iam Carluen

2nd Place                 Peter Cichonski

3rd Place                 John Haubenstricker

4th Place                 Adi Shein

5th Place                 Wade Foote

6th Place                 Sigee Malkvist